Anemometrai
5 produktaiVisos anemometrai prekės
Skaitmeninis anemometras GM8901
- Garantija: 12 mėn.
Skaitmeninis anemometras SBS-AM-100
- Garantija: 24
Anemometrai internetu
Anemometras, tai prietaisas, naudojamas vėjo greičiui matuoti. Anemometrai praneša vėjo greitį myliomis per valandą (mph), kilometrais per valandą (kph), metrais per sekundę (m/s) arba mazgais.
Kaip veikia anemometras?
Anemometrai matuoja vėjo greitį pagal vėjo slėgį į paviršių, pavyzdžiui, puodelį ar sraigtą, arba naudodami garsinius impulsus. Mechaniniame anemometre yra ratas su kaušeliais arba sraigtas rato stipinų gale. Viename iš jų yra magnetas. Kiekvieną kartą, kai magnetas praeina pro jungiklį, jis įrašo. Tai gali labai tiksliai nustatyti vėjo greitį. Taip pat yra kelių tipų anemometrai. Pavyzdžiui, garso anemometras naudoja trikdžius ir garso bangas vėjo greičiui apskaičiuoti. Jame nėra judančių dalių ir jis remiasi garso impulsų technologija, kad būtų galima išmatuoti vėjo greitį ir kryptį.
Į ką atkreipti dėmesį perkant anemometrą?
Anemometrai yra naudingi prietaisai įvairiems pritaikymams, o šiandien rinkoje galima įsigyti daugybę variantų, todėl įtraukėme trumpą sąrašą dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant anemometrą:
- Konstrukcija – ar anemometras pagamintas iš jūsų pritaikymui tinkamų medžiagų? Nors visi anemometrai gali matuoti oro greitį, pigūs anemometrai gali būti pagaminti iš silpnesnių medžiagų, kurios po trumpo laiko gali sulūžti. Jei norite naudoti savo anemometrą kasdien arba atšiauriomis lauko sąlygomis, galbūt norėsite investuoti į brangesnį profesionalų anemometrą.
- Programos – ar norite matuoti mazgais, fpm ar km/h? Ne visuose anemometruose yra įmontuoti pasirenkami vienetai. Profesionalūs anemometrai paprastai apima daugybę vienetų, kuriuos prireikus galima pasirinkti, o pigesni modeliai gali pasiūlyti tik vieną iš anksto nustatytą matavimo vienetą. Be to, kai kurie geriausi anemometrai siūlo daugybę kitų funkcijų, pvz., temperatūros, drėgmės matavimo. Jei jums reikalingi įrankiai įvairiems tikslams, galbūt norėsite investuoti į „viskas viename“ aplinkos matuoklį.
- Kaina – kiek esate pasiruošę išleisti? Rankinius anemometrus galima nusipirkti nuo 20 iki 200 eurų ir daugiau, todėl rekomenduojame nustatyti biudžetą pagal tai, kiek norite išleisti – svarbu atsižvelgti į savo poreikius, kad biudžetas būtų realus.
- Patvirtinimai – svarbu įsitikinti, kad jūsų anemometras turi tinkamus patvirtinimus, atitinkančius jūsų naudojimą. Visi mūsų parduodami nendriniai anemometrai yra su EB tipo tvirtinimais.
Kai reikia informacijos apie vėjo greitį ir kryptį, šis prietaisas yra gyvybiškai svarbus. Nesvarbu, ar stebite aukštų konstrukcijų saugą, valdote vėjo turbinas, manevruojate laivus ar tyrinėjate vėjo poveikį, šio įrankio naudojimas turi didelę naudą. Štai kodėl jie naudojami beveik visose meteorologijos stotyse – nuo Arkties iki karštų pusiaujo regionų. Taip yra todėl, kad vėjo greitis padeda rodyti oro sąlygų pokyčius, pavyzdžiui, artėjančią audrą, kuri yra svarbi pilotams, inžinieriams ir klimatologams. Tai reiškia, kad jie itin svarbūs meteorologams, tiriantiems orų tendencijas, ir fizikams, tiriantiems oro judėjimą. Didelėse vėjo turbinose netgi yra įmontuoti anemometrai vėjo greičiui matuoti, kurie gali įjungti stabdžius ir sustabdyti jų sukimąsi, jei vėjas pučia per greitai.
Kiti naudojimo būdai:
- Buriuotojai ar burlentininkai, norintys išmatuoti vėjo greitį ar kryptį.
- Žmonės, skrendantys parasparniais arba skraidantys bepiločiais orlaiviais ir nuotoliniu būdu valdomais lėktuvais, gali patikrinti, ar oro sąlygos yra saugios.
- Mokslininkai, stebintys aplinkos sąlygas.
- ŠVOK įrengimui ir remontui, kaip mokslinis būdas oro srautui išmatuoti oro kondicionavimo, šildymo ar vėdinimo įrenginiuose.
- Kranų stebėjimas atliekant statybos darbus, nes netinkamos oro sąlygos gali kelti pavojų personalui ir įrangai.
- Lauko renginiams visada reikia atsižvelgti į orus, ypač jei yra laikinų statinių, todėl jie užtikrina saugumą stebėdami oro sąlygas.
- Kadangi orų prognozės nepateikia tiesioginių duomenų, šie įrenginiai yra naudingi stebint aerodromus ir oro uostus, kad būtų sumažinta rizika lėktuvams, skraidantiems nedideliame aukštyje kilimo ir tūpimo metu.
