Ultragarsinė vonelė PROCLEAN 4.5MS
- Garantija: 24
Kaip veikia ultragarsinės vonelės? Ultragarsinis valymas veikia per aukšto dažnio garso bangų sukeliamą kavitaciją. Aukšto dažnio garso bangos, paprastai 40 kHz, sujudina skystą vandens ar tirpiklio tirpalą ir sukelia tirpalo molekulių kavitaciją. Kavitacija yra nuoseklus garų burbuliukų ir vakuumo formavimas bei suardymas skysčiuose, didelio dažnio ir intensyvumo akustine energija. Ultragarsinis valymas tinka įvairioms medžiagoms, įskaitant metalus, stiklą, gumą, keramiką ir kai kuriuos kietus plastikus, valyti. Ultragarsinis valymas ypač naudingas norint pašalinti sunkiai prilipusius teršalus iš sudėtingų daiktų su įtrūkimais ir įdubomis. Ultragarsinės vonelės veikimas paprastas – įdėkite valomus daiktus į talpyklą, ją pripildykite vandens, užsidarius dangčiui pradedamas valymo procesas. Ultragarsinis valymo metodas, kuomet kietų paviršių valymas atliekamas panaudojant stiprias ultragarso bangas.
Ultragarsinės vonelės valymo sistemos yra plačiai naudojamos daugelyje pramonės šakų, vietose, kuriose būtinas sterilumas, įskaitant medicinos prietaisus, automobilių detales, aviacijos elementus, prietaisai plačiai naudojami odontologijoje, elektronikos dalims, papuošalams valyti. Ultragarsinės vonelės idealiai tinka medicinos ir chirurgijos instrumentų valymui, karbiuratorių, šaunamųjų ginklų, mašinos dalių ir elektroninės įrangos valymams.
Ultragarsinėse valymo sistemose naudojamas skystis gali būti vandens arba specialaus tirpiklio pagrindu. Abiejų tipų valymo tirpaluose yra drėkinamųjų medžiagų, kurios padidina kavitaciją. Vandens valymo pagrindo tirpalai, paprastai yra mažesnio efektyvumo, tačiau jie yra draugiškesni aplinkai, nei tirpalai su specialiuoju tirpalu.
Ultragarsinio valymo laikas priklauso nuo medžiagos kurią valome ir susikaupusių nešvarumų, tačiau įprastas valymo laikas svyruoja nuo 3 iki 6 minučių. Kai kuriems daiktams, pvz., elektronikai, gali prireikti ilgesnio valymo laiko. Didesnė šiluma padeda greičiau atlaisvinti nešvarumus ir chemines jungtis.
Ultragarsinės vonelės privalumų yra daug. Tai vienas iš efektyviausių valymo būdų, lyginant su daiktų valymu rankiniu būdu.
Ultragarsinės vonelės generuojamas dažnis lemia ultragarsinio valymo efektyvumą. Esant žemesniems dažniams, susidaro mažiau kavitacijos burbuliukų, tačiau burbuliukai yra didesni, todėl sprogimo metu išsiskirianti energija yra didesnė. Norime atkreipti dėmesį, kad žemesnio dažnio ultragarsinės vonelės padidina valomų daiktų fizinės žalos tikimybę. Pavyzdžiui, minkštesni metalai, tokie kaip aliuminis ir žalvaris, gali turėti nedidelį, bet akivaizdų kavitacijos pažeidimą, jei jie valomi žemo dažnio aparate. Aukštesni dažniai sukuria daugiau burbuliukų, kurių dydis yra mažesnis, kuris užtikrina mažesnį energijos lygį bei švelnesnį valymą. Toliau pateikiame kelias konkrečius įprastų ultragarsinių vonelių pritaikymo galimybės pagal dažnį:
25 kHz dažnio ultragarsinės vonelės:
Žemiausias ultragarsinės vonelės dažnių diapazonas naudojamas su didesniais daiktais, pavyzdžiui, masyvius plieno pjovimo įrankius ar dideles nerūdijančio plieno plokštes. Tai geriausiai veikia, kai nešvarumai yra ant daikto paviršiaus ir reikia šiek tiek daugiau energijos daiktų nuvalymui. Šio tipo ultragarsinės vonelės dažnai būna didesnių talpyklų, skirtos didesniems daiktams valyti.
40 kHz dažnio ultragarsinės vonelės:
Dauguma ultragarsinių vonelių turi šį standartinį dažnį, kuris sukuria vidutinio dydžio kavitacijos burbulus su 40 kHz generatoriumi. Daugumą ultragarsinio valymo būdų galima naudoti šiuo dažniu, kuris turi pakankamai galios, kad pašalintų teršalus nepadarydamas žalos. Šis dažnis geriausiai veikia, kai daiktai turi sudėtingesnes konstrukcijas arba aklinas skyles, kurias sunku pasiekti naudojant didesnius kavitacijos burbulus, generuojamus žemesniu dažniu.
40 kHz ir daugiau ultragarsinės vonelės:
Šios aukštesnio dažnio ultragarsinės vonelės siūlo itin smulkų, švelnų valymą, įskaitant smulkiausių dalelių pašalinimą, kurioms reikia, kad kavitacijos burbuliukai prasiskverbtų dar arčiau valomo pagrindo.
Temperatūra taip pat yra svarbus veiksnys. Aukštesnė temperatūra, atitinkamai padidina tirpalo garų slėgį ir sumažina mažiausią energiją, reikalingą kavitacijai. Todėl, norint padidinti valymo efektyvumą, rekomenduojama valyti su didesne temperatūra. Įprastai, temperatūros pasirinkimas turėtų būti nurodomas ant valiklio, su kuriuo ketinate valyti įrankius. Žinoma, kad nepažeistumėte valomo daikto, vandens temperatūra negali viršyti instrumento temperatūros parametrų.
Renkantis ultragarsinę vonelę, turite įvertinti savo poreikius. Visų pirma, atsakykite, kokius komponentus valysite? Atsižvelgiant į dažnių diapazoną, įvertinkite kokios ultragarsinės vonelės jums reikia. Mūsų internetinės parduotuvės asortimente rasite įvairių dydžių, specifikacijų ultragarsines voneles. Valymo efektyvumui pagerinti, rinkitės universalų valiklį atitinkantį jūsų pasirinktai ultragarsinei vonelei.
Norėdami užtikrinti sklandesnį naršymą mūsų svetainėje, naudojame slapukus. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie slapukus.